mk Lineární vedení

Kluzná vedení, válečková vedení a vedení s lineárními kuličkovými ložisky.

Vyznačují se přesným během a vysokou spolehlivostí v provozu. Díky montážnímu  add-on principu lze montovat lineární vedení přímo na mk profily. Můžete si vybrat z širokého množství produktů – od prosté adjustační jednotky až po kompletní lineární moduly s pneumatickými nebo elektromechanickými poháněcími prvky. Naše produkty vždy nabízí optimální funkčnost.

Přednosti lineárních vedení mk:
  • Široký výběr lineárního vedení zajišťuje optimální fungování systémů při splnění veškerých zákazníkových potřeb
  • Úspora materiálu, nákladů i prostoru díky kompatibilitě s mk profily – dráhy mohou být upevněny přímo na existující podpůrné konstrukci
  • Rychlá a snadná instalace díky principu add-on
  • Upínací profil zajišťuje přesný chod a maximální rovnoběžnost vodících tyčí
  • Vysoká spolehlivost díky komponentům vyrobeným z vysoce kvalitních materiálů a testování jednotlivých vyrobených dílů
  • Kompetentní poradenství a podpora našich techniků
Kluzné vedení

Kluzné vedení je obzvláště vhodné pro aplikace s manuálním nastavováním. Naše nastavovací jednotky byly vyvinuty pro nastavování a polohování - volitelně jsou opatřeny měřítkem, případně mohou být na požádání motorizovány. Díky speciálnímu potahu jsou kluzná vedení prakticky bezúdržbová.


Válečková vedení

Válečková vedení jsou ideální pro vysokorychlostní aplikace stejně jako pro aplikace v náročném prostředí. Jednotka se skládá z lineárního vedení na nosném profilu, upínacího profilu, vodících tyčí a nosné desky osazené vodícími válečky.


Vedení s lineárními kuličkovými ložisky

Vedení s lineárními kuličkovými ložisky se vyznačuje vysokou nosností a maximální přesností. Zároveň se vyznačuje značnou kompaktností. Vedení se skládá z vodící lišty a  vozíku s vloženými  čtyřmi řadami kuličkových ložisek.